26 wrz 2018

Rolety zewnętrzne i okna antywłamaniowe sposobem na ochronę domu przed złodziejami

Dobrym sposobem na to, aby zabezpieczyć swój dom przed złodziejami, jest zamontowanie w nim rolet zewnętrznych oraz okien antywłamaniowych. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli właśnie planujemy wymianę okien. Wspomnieć trzeba, że możliwe jest również pozostawienie starych okien i zamontowanie rolety w ścianie.

Większość złodziei próbuje się dostać do domu przez okna. Pozbawione krat były jeszcze nie tak dawno najłatwiejszą drogą prowadzącą do wnętrza domu. Obecnie coraz częściej chronione są jednak przez antywłamaniowe nie tylko okna, ale również rolety. Oczywiście trzeba jasno powiedzieć, że nie ma okien, których nie da się wyważyć. Im jednak więcej czasu na ich pokonanie musi poświęcić złodziej, tym większa szansa na to, że albo się zniechęci, albo po prostu ktoś go zauważy.

Dom skutecznie chroniony jest również przez antywłamaniowe szyby. Pozostają one w ramie nawet wówczas, gdy tafla zostanie rozbita. Coraz więcej domów wyposażonych jest również w rolety zewnętrzne, które dają poczucie bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że zmniejszają one hałas, jaki dobiega do wnętrza domu, ograniczają straty ciepła w zimie i sprawiają, że latem wnętrze domu nie nagrzewa się aż tak bardzo.

Okna antywłamaniowe

Ochrona antywłamaniowa zapewniona jest przez solidną ramę, okucie i szyby, które laminowane są specjalną folią. Biorąc pod uwagę odporność na włamanie, okna mogą zostać zaliczona do jednej z sześciu klas; od WK1 do WK6. W domach jednorodzinnych zaleca się montaż okien klasy WK2, czyli takich, które zostały specjalnie wzmocnione. Wyposażone są one w okucia z zaczepami oraz grzybkami antywłamaniowymi. Zabezpieczenia antywłamaniowe montowane w oknachGeneralnie zasada jest w tym wypadku prosta: im więcej będzie zabezpieczeń, tym oczywiście lepiej.

okna antywłamaniowe

Ostateczna liczba zabezpieczeń powinna być dopasowana do wielkości okna. Warto dodać, że elementem zabezpieczającym jest klamka zamykana na klucz oraz rozetka, które sprawia, że jej przewiercenie staje się niemożliwe. Wybierając okno z takimi zabezpieczeniami, trzeba jednak liczyć się z kosztem zakupu wyższym nawet o 30%. Modele wyposażone w jeszcze większą liczbę zabezpieczeń kosztują jeszcze więcej. Kolejnym sposobem na zwiększenie swojego bezpieczeństwa jest wybór pakietu szybowego klasy P4. Cztery warstwy folii skutecznie utrudniają rozbicie takiej szyby.

Rolety antywłamaniowe

Roleta określana jako antywłamaniowa musi mieć pancerz, który będzie sztywny i odporny na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Taki pancerz składa się z twardych profili aluminiowych, które wypełnia się pianką poliuretanową. Zamiast niej może być wykorzystana utwardzona żywica epoksydowa.

Zobacz również

Komentarze (0)