19 paź 2019

Jak wybrać najlepszą kabinę prysznicową?

Znalezienie kabiny prysznicowej, która idealnie wpisze się w potrzeby domowników, a jednocześnie będzie pasować do łazienki nie jest proste. Oferta producentów jest coraz bogatsza. Coraz więcej kabin wyposażonych jest w dodatki, które sprawiają, że kąpiel jest jeszcze bardziej komfortowa.

Rodzaje kabin prysznicowych

Zanim udamy się do sklepu po kabinę prysznicową, powinniśmy ustalić miejsce, w którym ma ona stanąć. Determinuje to bowiem kształt, jaki może mieć kabina. Postawić można dzisiaj na kabinę narożną, asymetryczną, przyścienną, wnękową, wolnostojącą. Do dyspozycji mamy również parawan nawannowy oraz kabinę nawannową.

Kabina narożna

Cieszy się największą popularnością i jest wybierana najczęściej. Idealna do małej łazienki, gdzie każdy centymetr powierzchni ma ogromne znaczenie.

Kabina asymetryczna

To rodzaj kabiny narożnej. W jej przypadku jeden z boków jest dłuższy. Kabina przyścienna to dość ciekawy model. W tym przypadku kabina przylega wyłącznie do jednej ściany łazienki. Daje to ogromną swobodę, jeśli chodzi o aranżację łazienki.

Kabina wolnostojąca

To propozycja dla tych, którzy mają naprawdę dużą łazienkę. Jej zakup wiąże się ze sporym wydatkiem, ale podkreślić trzeba, że do wykonania takiej kabiny używane są wyłącznie najlepszej jakości materiały.

kabina prysznicowa

Typ konstrukcji

  • Kabiny prysznicowe dzieli się, biorąc pod uwagę również typ konstrukcji. W oparciu o to kryterium wyróżnia się kabiny profilowe, bezramowe oraz te, które wykonane zostały z tafli szkła.
  • Kabiny profilowe to przede wszystkim dość niska cena. Profile wykonuje się najczęściej z aluminium.
  • Kabiny bezramowe to propozycja dla posiadaczy dużych łazienek. Łączy się w nich dwa materiały: szkło oraz stal. Ich niewątpliwym atutem jest bardzo nowoczesny wygląd. Te z tafli szkła to doskonały wybór, jeśli nasza łazienka urządzona jest w stylu nowoczesnym.

Kształt

Kabiny dzieli się również z uwagi na kształt, jaki mają. I tak wyróżniamy kabiny prysznicowe kwadratowe, owalne, półokrągłe, prostokątne, a nawet pięciokątne. W sklepach znaleźć można modele ze ściankami z tworzyw sztucznych bądź szkła. te drugie wiążą się z większym wydatkiem.

Montaż

Dostępne obecnie kabiny prysznicowe montuje się na jeden z trzech sposobów: do brodzika, do wanny bądź na podłodze. Rozwiązaniem najbardziej popularnym jest oczywiście montaż do brodzika. W sklepach znajdziemy brodziki zarówno płytkie, jak i dość głębokie. Zamontowanie kabiny na wannie sprawdzi się, jeśli nie chcemy rezygnować z wanny w łazience, a jednocześnie nie mamy w niej dość miejsca, aby zamontować również kabinę.

Zobacz również

Komentarze (0)