29 paź 2019

Jaki nocleg w Krakowie wybrać?

 

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Co roku odwiedzają go tysiące turystów z całego świata. Baza turystyczna tego miasta bardzo się rozwinęła w ciągu ostatnich lat. Otwartych zostało wiele nowych miejsc noclegowych. Można je podzielić na kilka rodzajów, w zależności od standardu oraz ceny. W Krakowie znajduje się ponad tysiąc obiektów noclegowych.

Najtańszym miejscem do spania w krakowie są hostele. Ten rodzaj zakwaterowania charakteryzuje się tym, że posiada jedynie pokoje wieloosobowe. Wybierając ten rodzaj noclegu musimy liczyć się z tym, że będziemy zmuszeni dzielić pokój, a co za tym idzie łazienkę z obcymi osobami. Właśnie dlatego warto zastanowić się wcześniej, gdzie pozostawimy swoje rzeczy podczas naszej nieobecności w hostelu. Jest to dobre rozwiązanie dla dużej grupy znajomych, która lubi spędzać ze sobą czas. Hostele charakteryzują się niższym standardem, panuje tam jednak bardzo przyjemna atmosfera. Największą zaletą takiego rozwiązania jest jednak cena.

Noclegi w Krakowie na każdą kieszeń

Ciekawa alterentywą dla hosteli i hoteli są prywatne pensjonaty i kwatery. Tego typu obiekty charakteryzują się wysokim standardem i atrakcyjną ceną. Dodatkowo możemy tutaj liczyć na śniadanie oraz darmowy parking. Niestety te obiekty najczęściej są położone z dala od centrum, co może być wadą dla osób, które nie lubią podróżować samochodem podczas wypoczynku. Ceny w takich obiektach zaczynają się już od siedemdziesięciu złotych od osoby za noc.

Kolejnymi miejscami noclegowymi na mapie Krakowa są apartamenty. Jest to idealne połączenie wysokiego standardu oraz atrakcyjnej ceny. Ten typ zakwaterowania charakteryzuje się przede wszystkim dużą niezależnością. Apartamenty są najczęściej położone w centrum miasta oraz innych atrakcyjnych lokalizacjach. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Nocleg w apartamencie może zadowolić nawet bardzo wymagające osoby. Pamiętajmy jednak, że decydując się na ten rodzaj noclegu samodzielnie musimy zorganizować sobie wyżywienie.

Ostatnim rodzajem noclegu w Krakowie są oczywiście hotele. W tym mieście jest ponad sto dwadzieścia hoteli. Nocleg w takim miejscu jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem, niestety najdroższym, skierowanym do najbardziej wymagających turystów. W hotelach możemy liczyć na takie udogodnienia jak: darmowe śniadanie, miejsce parkingowe, bar, SPA, obsługę 24h, restaurację czy basen.

Jeśli szukasz noclegu w Krakowie sprawdź tutaj: https://noclegi.pinbook.pl/krakow

Zobacz również

Komentarze (0)