14 maj 2020

Jakie półki wybrać do dziecięcego pokoju?

Półki ścienne czy stojące mogą być prawdziwą ozdobą każdego dziecięcego pokoju. Odpowiednio dobrane do stylu mieszkania i charakteru dziecka oraz jego oczekiwań spełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim funkcjonalną. W sprzedaży obecnie dostępne są półki w najróżniejszych wydaniach, wzorach i kolorach. Dzięki temu łatwo można dopasować je do danego wnętrza. 

Czym się kierować przy wyborze półki do dziecięcego pokoju?

Wybierając półki do pokoju dla dziecka, warto wpisać się w gust dziecka i wybrać jego ulubiony kolor. Jeśli dziecko nie wie jeszcze jaki kolor jest jego ulubionym, postawmy na jasne barwy i pastele. Da nam to gwarancję, że stworzymy pokój pełen harmonii umożliwiający właściwy wypoczynek, dobrą zabawę, czy odpowiednie skupienie na nauce. W sprzedaży istnieją oczywiście półki w rozmaitych kolorach, niejednokrotnie bardzo żywych, czy wręcz krzykliwych i jaskrawych. Półka w takim kolorze może być dobrym wyborem dla dziecka, które nie przejawia za dużo energii. Czerwona czy pomarańczowa półka będzie energetyzować. Natomiast unikajmy takich barw urządzając pokój dla dziecka nadpobudliwego. U takich dzieci warto pomyśleć o tonizujących i uspokajających kolorach, np. zielonym czy niebieskim. Ścienne półki dziecięce często malowane są metodą natryskową akrylową bezwonną i hipoalergiczną farbą, dzięki czemu można wybierać rozmaite kolory. 

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę wybierając półki do pokoju dla dziecka, są jego zainteresowania. Dostępne są w sprzedaży bowiem półki w różnych kształtach i np. dziecko zainteresowane motoryzacją chętnie zobaczy na swojej ścianie półkę przypominającą samochód czy wagon tramwajowy. Aby zwiększyć funkcjonalność półki, można wybrać takie z wieszaczkami czy magnesami, lub szufladkami.  

Ciekawe półki do pokoju dziecięcego zajdziesz na https://dedekids.pl/ >>

W jakim stylu urządzić dziecięcy pokój i jakie do niego półki wybrać?

Możliwości jest sporo, bo i stylów urządzania wnętrz jest niemało, a do tego istnieją takie, które potrafią łączyć w sobie różne elementy. Urządzając pokój dla dzieci i wybierając półki, warto postawić na taki styl, który jest prosty, a jednocześnie zawiera jak najwięcej elementów naturalnych, wywołujących pozytywny wpływ na samopoczucie, jak np. drewno naturalne. Przykładem tutaj może być styl skandynawski oparty na prostocie. Stawia na proste i funkcjonalne meble, bez zbędnych dodatków, które wprowadzałyby chaos. Drewniane półki, jasne kolory, a szczególnie biel oraz barwy i materiały naturalne to główne cechy tego stylu. Wprowadza on spokój i harmonię do wnętrza, umożliwiając dziecku skupienie się na książce, czy nauce.

Ciekawym pomysłem może być urządzenie pokoju dziecinnego w stylu vintage, czyli stylizowanym na poprzednie epoki. Drewniane półki w takim stylu będą dobrym miejscem na ustawienie na nich ulubionych książek, pluszaków, czy pamiątek przywiezionych z wakacji. Ściany takiego pokoju mogą pozostać białe, a całości mogą dopełnić klimatyczne dodatki, np. lampka czy gramofon, który uatrakcyjni szczególnie pokój młodzieżowy i nada mu stylowego klimatu. 

Półki są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego pokoju dziecięcego bez względu na styl, w jakim urządzamy wnętrze. Można nimi dekorować pokój, nadawać mu odpowiedni klimat, ale też służą do przechowywania i odpowiednio wkomponowane w wystrój dodają przytulności. 

Zobacz również

Komentarze (0)