18 lis 2019

Jak przechowywać rzeczy w komórce lokatorskiej?

Każdy właściciel mieszkania wie, jak ważne okazuje się miejsce do przechowywania najróżniejszych narzędzi. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jak dobrze przechowywać rzeczy w komórce lokatorskiej. Pozwala na składowanie różnego rodzaju rzeczy - przechowywanie opon, rowerów, narzędzi czy nawet wózków dziecięcych. Jest szczególnie ważna, gdy w bloku nie ma piwnicy czy garażu. Warto wiedzieć, jak dobrze zagospodarować to małe pomieszczenie i jak sprawić, by trzymane tam przedmioty były właściwie zabezpieczone.

Mała i funkcjonalna komórka lokatorska

Komórka lokatorska to pomieszczenie naprawdę małe lub po prostu oddzielna wnęka. Warto więc zwrócić szczególną uwagę, by właściwie ją zagospodarować. Jej dobre przygotowanie sprawi, że zmieści się tam naprawdę sporo. Dobrym, funkcjonalnym i nowoczesnym rozwiązaniem okażą się metalowe regały z regulowanymi półkami. Z kolei do przechowywania mniejszych narzędzi doskonale sprawdzą się metalowe lub plastikowe kosze. Dzięki regałom i koszom można łatwo zmieścić to, czego nie chcemy trzymać w mieszkaniu, a co może się jeszcze przydać.

Jeśli natomiast w komórce lokatorskiej będzie trzymanych dużo narzędzi, warto zakupić ściankę narzędziową. Jest to kratka, którą łatwo przykręcić do ściany. Potem niezbędne narzędzia można umieścić w znajdujących się w niej otworach. Regały, kosze i ścianki narzędziowe można zakupić w różnych rozmiarach, co pozwoli na łatwe dopasowanie ich do komórki lokatorskiej w praktycznie dowolnych rozmiarach.

Przechowywanie rowerów i opon w komórce lokatorskiej to doskonały pomysł. Warto jednak zrobić to tak, by nie zajmowały zbyt dużo miejsca i były właściwie zabezpieczone. Dla wielu osób problemem jest przechowywanie opon. Każdy właściciel samochodu ma zwykle dwa komplety - na zimę i na lato. Tak przechowalnia to idealne miejsce, by trzymać te opony, które akurat nie są używane. Co prawda warsztaty oferują przechowywanie opon, jednak jest płatne. Aby bezpiecznie przechowywać opony w komórce lokatorskiej, warto kupić odpowiedni stojak zapewniający ich właściwe ułożenie. Innym rozwiązaniem są półki na opony.

Komórka lokatorska to także idealne pomieszczenie na przechowywanie rowerów. Każdy chce, by jego pojazd nie niszczał na dworze i nie stał w miejscu, z którego można go będzie łatwo ukraść. Aby jednak rower nie zajmował zbyt wiele miejsca w komórce, warto umieścić go na stojaku montowanym do ściany.

Komórka lokatorska zimą

Część osób decyduje się na to, by zimą przechowywać swoje rzeczy w magazynie. Jest to jednak rozwiązanie dość drogie. Poza tym komórka lokatorska zawsze znajduje się nieopodal mieszkania, zatem dostęp do przechowywanych tam rzeczy mamy cały czas. Do magazynu natomiast trzeba dojechać. Przedmioty znajdujące się w komórce warto jednak tak zabezpieczyć, by nie działały na nie niskie temperatury i wilgoć. Właściwie zagospodarowane pomieszczenie i dobrze zabezpieczone narzędzia, rowery i opony to klucz do sukcesu.

Sprawdź ofertę modułowego przechowywania na: http://www.parkingspace.pl/pl/
 
Artykuł sponsorowany

 

Zobacz również

Komentarze (0)