7 cze 2021

Czym jest outlet?

Słowem "outlet" nazywa się sklep, w którym sprzedawane są produkty z końcówek kolekcji, bardzo często po znacznie niższej cenie. Obniżki w takich miejscach bardzo często sięgają nawet i 90%, co pozwala na zakup towaru świetnej jakości za kwotę, która nie zrujnuje portfela. Sprawdź promocje w najlepszych outletach: Biedronka, Lidl ta innych.

Czy warto skorzystać z ofert w outletach?

W outletach wyprzedawane są końcówki danych kolekcji. Są to towary najwyższej jakości, ale nie najmłodsze. Bardzo często w taki sposób sklepy pozbywają się produktów, które debiutowały kilka miesięcy czy nawet rok wcześniej i są wypierane przez nową kolekcję. Towar ten nie jest już tak chodliwy, a zajmuje mnóstwo miejsca, dlatego też sklepy za wszelką cenę chcą się go pozbyć. Z tego też powodu wybór rozmiarów i kolorów może być nieco ograniczony, gdyż te najpopularniejsze opcje zazwyczaj wyprzedały się w sezonie. Osoby o nietypowych gabarytach będą tam czuły się jak w domu, gdyż bez problemu znajdą tam coś na siebie. 

Zdarza się też, że w ten sposób wyprzedawane są towary, które nie zyskały uznania w oczach klientów. Mogło to być spowodowane np. zbyt zawyżoną ceną, złym doborem barw lub nie do końca trafionym przeznaczeniem produktu. Wtedy to w outlecie znaleźć można pełną ofertę, ale w obniżonej cenie, dzięki czemu towar trafia do szerszego grona klientów, którzy np. wcześniej nie mogli sobie na niego pozwolić. 

Na rynku działa sporo outlerów. Można znaleźć zarówno outkety stacjonarne, jak i online. Wszystkie działają podobnie, oferując dobre produkty w niskich cenach. W takich sklepach bardzo często można złapać markowe towary za kilkanaście procent ich wartości. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim w sklepach tych są niższe marże, a ich właściciele często mają dojścia, o których nawet nam się nie śniło. Dzięki temu mogą zaoferować niższe ceny, a mimo to i tak zarabiają na produktach. 

W outletach najczęściej znajdziemy ubrania i obuwie, ale czasem oferowane są również i rzeczy techniczne, meble i inne przedmioty. Outlety najczęściej pojawiają się w dużych miastach, gdyż tam najłatwiej jest zdobyć klientów. Tego problemu nie ma outlet online, który wyprzedaje rzeczy przez Internet. W obecnych czasach zysk takiego sklepu jest niemalże pewny, dlatego też ich ilość rośnie w niezwykłym tempie.

Zobacz również

Komentarze (0)