31 lip 2021

Oryginalne meble ogrodowe – z bali, palet przemysłowych, a może bambusa? Czy dasz radę wykonać je samodzielnie?

​Ogród czy nawet mały ogródek niewątpliwie jest przedłużeniem domu, zatem i jego estetyka ma kolosalne znaczenie. Należy pamiętać, że estetykę mebli tarasowych można dobierać pod kątem całego ogródka czy nawet elewacji domu, ale może ona stanowić kontrast czy przedłużenie salonu. Kluczowe znaczenie ma więc wybór właściwych mebli. W dzisiejszym wpisie doradzimy Wam, jak wybrać oryginalne meble, ale dowiecie się także czy dacie radę wykonać je samodzielnie.

Meble z bali – styl i klasa sama w sobie

Ciekawym wyborem do ogrodu lub na taras są meble z bali. Takie modele cechuje wytrzymałość, a przy tym trwałość. Oczywiście sam materiał jest w 100% naturalny, co także jest zaletą, biorąc pod uwagę fakt, że wszędzie jest sporo sztuczności. Takie meble możecie postawić zarówno na tarasie, jak i na trawie, czy nawet kamiennym patio. Oczywiście musimy wspomnieć o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie, że nie zawierają alergenów. Dodatkowo regulują poziom wilgotności, co wpływa na stopień higieny. Takie meble wpisują się w estetykę rustykalną. Świetnie komponują się z elewacją wykończoną w drewnie. Mogą być też przedłużeniem salonu, gdzie drewno występuje w roli głównej. Takie meble można wykonać przy użyciu klejów do zastosowań profesjonalnych. Łącząc poszczególne części należy zastosować ścisk stolarski. Drewno powinno być dodatkowo zaimpregnowane, można też użyć bejcy do drewna, aby jeszcze lepiej wydobyć piękno słojów i sęków. Nierówności można zniwelować, używając papieru ściernego o odpowiedniej gramaturze. Ponadto w drewnie można wykonać frezy, które dodadzą dekoracyjnego charakteru. Aby wykonać takie meble należy dysponować sprzętem stolarskim i odpowiednim warsztatem.

Meble z palet przemysłowych – industrializm i ekologia w jednym

Jeśli chcesz w swoim ogrodzie mieć meble, które będą wpisywały się zarówno w stylistykę ekologiczną, jak i industrialną, wybierz meble z palet przemysłowych. W sieci możesz znaleźć wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży takich mebli, ale możesz pokusić się również o ich samodzielne wykonanie. Wybór paneli przemysłowych nie jest przypadkowy, bo dzięki temu niweluje się ilość śmieci magazynowych i można, choć częściowo, chronić planetę przed zaśmieceniem. Przed połączeniem ze sobą poszczególnych palet przy użyciu kleju do drewna, należy bardzo dokładnie wyszlifować powierzchnię, pozbywając się drzazg i nierówności. Nie oszczędzajcie na klejach do zastosowań profesjonalnych, bo tylko takie najlepiej się sprawdzą. Tu polecamy Wam ofertę sklepu ataszek.pl.

Meble bambusowe – eklektyzm i orientalny styl

Jeżeli lubicie elegancję, ale też macie ochotę wprowadzić do swojego ogrodu nieco orientalny styl, to doskonale sprawdzą się meble z bambusa. To naturalny materiał, który wprowadzi do każdego ogrodu wyspiarski charakter. Wpisuje się on także w estetykę boho. Warto wiedzieć, że bambus nie jest drzewem, a tak naprawdę rośliną ze zdrewniałą łodygą, która wykazuje niezwykłe właściwości. Przede wszystkim absorbuje dwutlenek węgla, ale również zapewnia produkcję tlenu. Meble z tego materiału są w 100% ekologiczne i podczas ich produkcji nie stosuje się żadnych chemikaliów. Należy też wiedzieć, że meble bambusowe nie wymagają specjalnej ochrony, gdyż są naprawdę trwałe, choć lepiej chronić je przed intensywnym deszczem czy dużym nasłonecznieniem. Takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad, gdyż takie meble są bardzo drogie.

Co wybrać, by nie żałować? Czy samodzielna praca się opłaca?

Każdy rodzaj mebli, który wymieniliśmy naprawdę doskonale się sprawdza i jest niepospolity. Jeżeli jednak zwracacie uwagę na cenę, to niewątpliwie meble z palet są najtańsze, a przy tym szybko i łatwo możecie je wykonać, nawet nie mając specjalnego talentu czy umiejętności bądź nie dysponując sprzętem. Świetnie sprawdzą się też meble bambusowe, jednak są one droższe, natomiast i takie modele możecie wykonać samodzielnie.

Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć o meblach z bali i tutaj musicie wiedzieć, że choć są one bardzo drogie, to jednak nie musicie od razu kupować całego kompletu, gdyż nawet jeden dodatek, np. stolik sprawi, że aranżacja Waszego tarasu stanie się unikalna i zyska egzotyczną nutę.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)