9 maj 2019

Panele dekoracyjne z drewna

Panele dekoracyjne z drewna to prawdziwy hit ostatnich trendów wnętrzarskich, który coraz prężniej wchodzi do głównego nurtu zdobnictwa przestrzeni. Drewno jest surowcem szlachetnym, który automatycznie podnosi standard oraz jakość pomieszczenia. Produkty dekoracyjne wykonane przy użyciu drewna doskonale wyeksponują zarówno podłogę jak i ścianę. 

Coraz częściej można spotkać projekty wnętrzarskie, które zawierają w sobie fragmenty ścian pokrytych panelami dekoracyjnymi z drewna. Jest to rozwiązanie z pewnością odważne, a przy tym niekonwencjonalne. Posiadanie ścian w paneli dekoracyjnej niesie ze sobą wiele zalet. Do najważniejszej należy niepowtarzalność. Nie każde mieszkanie może zostać zaprojektowane właśnie w taki sposób. Łączenie stylów, wielkość pomieszczenia to czynniki, które często decydują o tym, czy obecność ściany pokrytej panelem dekoracyjnym może być w ogóle możliwe. 

Panele dekoracyjne 3D

Panele dekoracyjne 3D to mimo wszystko wciąż rzadki sposób na dekorację mieszkania. Posiadanie tak oryginalnego wykończenia sprawia, że użytkownik przestrzeni może poczuć się wyjątkowo. Dopracowanie pomieszczenia za pomocą drewnianej dekoracji 3D, sprawdzi się przede wszystkim w salonie. Jest to zależne przede wszystkim od wielkości pokoju oraz utrzymanej konwencji. Panele ścienne 3D to z pewnością kluczowy element pomieszczenia, który pozwoli uwolnić unikalny charakter każdego wnętrza. 

Panele dekoracyjne mogą być wykorzystane zarówno na całej ścianie jak i jej części. Dzięki nim pokój uniknie monotonii i nie stanie się nudny oraz płaski. Panele polecane są z pewnością do jasnych oraz wyrazistych pomieszczeń. 

panele dekoracyjne

Dekoracyjne panele ścienne

Drewniane dekoracyjne panele ścienne służą jako oryginalne wykończenie, które najczęściej spotykane jest w biurach. Jednak i użytkownicy tradycyjnych obszarów mieszkalnych, mogą pozwolić sobie na niekonwencjonalne pomysły. Dzięki zastosowaniu oryginalnego rozwiązania jakim jest położenie dekoracyjnej paneli na ścianę, pomieszczenie nabiera dostojności oraz indywidualności. 

Dzięki mocnej konstrukcji panele ścienne są bardzo wytrzymałe. Łączy je solidność oraz naturalność. Jak zapewniają producenci, wytrzymałość tego rodzaju paneli jest porównywalne do gładzi tudzież tynku gipsowego. Warto zaznaczyć, że drewniane panele ścienne występują w przeróżnych wariantach kolorystycznych, co daje możliwość precyzyjnego dopasowania pod konkretne wnętrze oraz zachowany w nim pierwotny styl. 

Panele dekoracyjne MDF

Wysokiej jakości wykończenie gwarantują panele dekoracyjne, które mogą także być wykonane z płyty MDF. Zapewnia ona efektywne pokrycie oraz zabezpieczenie. Popularność paneli tkwi w ich naturalnej, wielowarstwowej strukturze. Są one odporne na wilgoć, dlatego mogą stanowić urozmaicenie także w kuchni. Zalety paneli MDF zaczynają się od ich wytrzymałości na wysoką gęstość oraz twardość. Ponadto są higieniczne i odporne na wszelkie zanieczyszczenia. Wykazują naprawdę długi okres użytkowania. Wykonane są z ekologicznych materiałów, a cenowo są dużo tańsze jak glazura czy też szkło. 

Zobacz również

Komentarze (0)