29 lip 2020

Narzędzia pneumatyczne i ich specyfika

O narzędziach pneumatycznych mówi się zwykle jako o rozwiązaniach posiadających wiele zalet i trudno nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia ze stwierdzeniem, w którym nie ma przesady. Trudno polemizować choćby z tym, że są to rozwiązania znacznie bardziej wydajne niż urządzenia elektryczne. Co więcej, ich kompaktowe wymiary sprawiają, że mamy do czynienia z narzędziami, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Pozwala to nie tylko na klasyczną pracę w warsztacie, ale także na naprawy samochodów, a nawet na klasyczne prace wykonywane w domu. Warto więc przeanalizować listę tych narzędzi pneumatycznych, które mogą okazać się szczególnie wartościowe.

Klucze pneumatyczne

Klucze pneumatyczne to jedne z najbardziej istotnych narzędzi pneumatycznych dla osób zajmujących się zawodowo mechaniką samochodową. Pozwalają na oszczędzenie czasu, o czym można przekonać się w szczególny sposób decydując się na wymianę kół. Z ich pomocą wymiana czterech kół w samochodzie odbywa się w czasie, w którym przy zastosowaniu klasycznego klucza oczkowego bylibyśmy w stanie wymienić zaledwie jedno koło. Innym ciekawym rozwiązaniem, które mogą nas zainteresować są klucze udarowe. Ich atrakcyjność wynika z tego, że są to klucze zasilane, a więc takie, które oszczędzają wysiłku naszym dłoniom. Bardzo często zdarza się nam pracować w przestrzeni, która jest ograniczona. Dzieje się tak choćby wtedy, gdy znajdujemy się pod pojazdem, a także wtedy, gdy wykonujemy zadania pod maską. Nic więc dziwnego, że przydają się nam przede wszystkim te narzędzia, które można określić mianem kompaktowych. Klucz udarowy doskonale sprawdza się w takich okolicznościach. Posiadają go dziś już niemal wszyscy mechanicy samochodowi, nad jego zakupem powinny jednak zastanowić się także te osoby, które napraw w aucie dokonują we własnym zakresie. Tu wypada wspomnieć o jeszcze jednym przydatnym rozwiązaniu. jest nim grzechotka pneumatyczna znajdująca zastosowanie wszędzie tam, gdzie klasyczny klucz udarowy się nie mieści

Wiertarka pneumatyczna

O wiertarce pneumatycznym mówi się jako o urządzeniu posiadającym przynajmniej kilka ewidentnych zalet w odniesieniu do wiertarki elektrycznej. Na pierwszy plan wysuwa się to, że jest ona mniejsza, jak więc łatwiej się domyślić, może ona działać także w tych pomieszczeniach, które są naprawdę ciasne. Nie bez znaczenia wydaje się jednak to, że mamy w jej przypadku do czynienia z narzędziem, które się nie nagrzewa nawet, jeśli jest użytkowane długotrwale. Nie ma więc ryzyka tego, że dojdzie do jej przepalenia. Nie można jej przeciążyć, może więc okazać się jedynym rozwiązaniem w przypadku naprawdę ciężkich prac takich, jak choćby obróbka ze skrawaniem. Jest też narzędziem dość bezpiecznym choćby w środowisku narażonym na wybuchy.

Szlifierka pneumatyczna

Szlifierki pneumatycznej warto używać z tych samych powodów, co wiertarki. Jest bezpieczna, stabilna, a do tego charakteryzują ją niewielkie rozmiary, co również jest jej atutem.

To również urządzenie bardzo wytrzymałe. Narzędzi pneumatycznych renomowanych firm szukaj na pneumatyczne.net.pl >>

Zobacz również

Komentarze (0)