10 lut 2021

Powody, dla których warto nabyć stół z litego drewna

Coraz więcej osób, szukając stołu do swojej jadalni, kuchni czy salonu, zastanawia się nad tym jaki właściwie wybrać. Najczęściej wybór leży między stołami wykonanymi w nowych technologiach (materiały sztuczne), a w drewnie. To pierwsze rozwiązanie jest z pewnością tańsze, ale też mniej wytrzymałe, ekologiczne i bardzo często także mniej estetyczne. Stoły drewniane natomiast, choć niewiele droższe, mają kilka cech, które powinny zainteresować każdą osobę, które chce umeblować swoje mieszkanie lub dom. Zastanówmy się, jakie są powody dla których warto zamówić stół z litego drewna.

Na pewno warto nadmienić, że drewno, o które się dba, zawsze wygląda dobrze, a czas działa tylko na jego korzyść. Plastikowe meble, lub wykonany z innych, sztucznych tworzyw, raz porysowane czy odbarwione są praktycznie do wymiany lub całkowitej renowacji. Z drewnem jest inaczej; drewno impregnowane np. olejem lub bejcą zapewnia ponadczasowy wygląd przez lata. 

Stoły z litego drewna

Jak dbać o stół z litego drewna? Polecamy przede wszystkim codzienne, regularne dbanie o niego, a nie będzie trzeba podejmować żadnych wielkich prób odnowy. Dbanie o stół zaczyna się już w dniu w którym przynosimy je do domu - zadbaj koniecznie o to, by weszło do środka bezpiecznie, bez obić i otarć. Podobnie podczas korzystania z niego, kiedy już stoi w jadalni, unikajmy wszelkich uderzeń czy porysowania. Wprawdzie stół z litego drewna można w łatwy sposób szlifować (ręcznie lub mechanicznie), ale lepiej dmuchać na zimne i zapobiegać niż leczyć.

Stoły z litego drewna są też bardzo wytrzymałe; potrafią służyć latami i łączyć pokolenia. Pamiętajmy jednak, że to wciąż drewno i nawet najlepiej zaimpregnowane, może źle znosić niektóre zabrudzenia. Koniecznie czyśćmy na bieżąco wszystkie plamy (zwłaszcza te z wina, kawy i soków) oraz chrońmy stół przed długotrwałym działaniem wysokich temperatur. Wylany wrzątek, kawa czy zupa nie będzie problemem, ale jeśli będzie zdarzać się to częściej niż raz na jakiś czas, to możliwe że pojawią się odbarwienia. Nie chodzi tylko o temperaturę, ale też o wilgoć - drewno za nim nie przepada i choć stoły z litego drewna wykazują dużą odporność na nią, to jednak nie ma co ryzykować.

Stół z litego drewna to także ponadczasowy, klasyczny, naturalny styl. Kochamy meble z drewna i nie ma co się dziwić. Przywodzą na myśl czasy rodzinne, komfort i dobre wspomnienia. Drewno jest surowcem, który świetnie pasuje do klasycznych, rustykalnych wystrojów, ale też do nowoczesnego budownictwa i świata designu. To pomost pomiędzy tym co było, a jest. Drewno jest najbardziej uniwersalnym surowcem i jeśli szukasz ponadczasowych rozwiązań, to stół z litego drewna jest Twoim wyborem. 

Szukając odpowiedniego wykonawcy stołu z litego drewna, koniecznie zwróć uwagę na spektrum działań. Jeśli dana stolarnia oferuje wiele różnych usług stolarskich, a do tego cieszy się dobrą opinią i jej specjaliści są otwarci na pomysły klienta, to znaczy że jest to godny zaufania partner. https://stolarniadebina.pl/ jest miejscem, gdzie z powodzeniem możesz zamówić stół z litego drewna i cieszyć się nim przez długie lata. 

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)