2 gru 2021

Designerskie płytki - ciekawe wzory

Warto przyjrzeć się płytkom, które mamy na ściany i podłogę w łazience. Nie ma znaczenia, jak duże jest wnętrze, ważny jest pomysł. O końcowym efekcie zadecydują elementy wykończeniowe, takie jak płytki czy armatura o niepowtarzalnych wzorach.

Wnętrze wzbogacają oryginalne wzory i wzorzyste podłogi. Geometryczne motywy układające się w określonym rytmie dodają głębi, a kwiatowe dekoracje na płytkach tworzą atmosferę spokoju i wyciszenia. Inną opcją są fototapety i grafiki na całej ścianie. Mogą one przekształcić małą łazienkę w centralny punkt tętniącego życiem miasta, a nawet amazońskiej dżungli.

Styl pomieszczenia a płytki łazienkowe

Punktowe elementy w odważnych kolorach są świetnym uzupełnieniem minimalistycznych lub monochromatycznych wnętrz. Należą do nich kontrastujące litery, dekory i oświetlenie LED. Oryginalny kolor płytek na ścianie lub fragmencie podłogi można wykorzystać do ozdobienia łazienki, a także skorygowania jej proporcji. Na neutralnym tle świetnym akcentem są płytki mozaikowe z orientalnymi i marokańskimi dekorami. Ważne jest, aby stosować je z umiarem, gdyż zbyt intensywne kolory mogą przytłaczać.

Przy dekorowaniu ścian i podłóg ważny jest dobór odpowiednich sprzętów i dodatków. Biała umywalka o prostych, tradycyjnych kształtach będzie lepiej prezentować się na tle dekoracyjnych płytek niż ta o unikalnym wzorze. Minimalistyczny design nie zostanie przyćmiony przez mocny jak ściana wzór.

Istnieje możliwość zabawy kolorem. Zastosowanie płytek strukturalnych może stworzyć niepowtarzalny efekt wykończeniowy. Kilka wielkoformatowych płytek z efektowną powierzchnią i umiejętnym oświetleniem zrobi niesamowite wrażenie wizualne.

łazienka

Jak ułożyć płytki w łazience?

Przed rozpoczęciem remontu warto zrobić rozeznanie na rynku. Dowiedz się, gdzie można kupić płytki, ile kosztuje ich ułożenie i jak to zrobić. Te informacje są cenne zarówno dla osób, które chcą zatrudnić fachowca do wykończenia łazienki, jak i dla tych, które remont wykonują samodzielnie.

Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć projekt swojej łazienki przed zakupem płytek. Rodzaj płytek, które wybierzesz będzie miał znaczący wpływ na styl, kolorystykę i klimat Twojego wnętrza. Efekt końcowy zależy od wielkości płytek, ich kształtu, koloru, faktury, wykończenia powierzchni i barwy. Przyjrzyjmy się układowi płytek. Zazwyczaj na podłodze układa się duże płytki o kwadratowym kształcie. Nie jest to reguła, której należy się trzymać. To od Ciebie zależy, jak zaaranżujesz wnętrze według własnego uznania.

Sprawdż również: Farba do kamienia gipsowego - dowiedz się jak i czym pomalować na https://uslugi-oswietlenie.pl/

Jakimi płytkami wykończyć obszar wokół toalety, kabiny prysznicowej i wanny?

Miejsca w łazienkach, na które mogą rozlać się płyny lub które są narażone na zawilgocenie, należy zabezpieczyć specjalnymi taśmami izolacyjnymi, kołnierzami lub folią w płynie. Dopiero na tak przygotowanym podłożu możemy układać płytki. Warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie elementów otoczenia, takich jak wanny, umywalki czy brodziki. Projektanci często stosują dekoracje takie jak listwy przypodłogowe, cokoły oraz mozaiki z małych fragmentów płytek lub płytek wzorzystych. W ostatnich latach bardzo popularne są płytki dekoracyjne w kształcie sześciokątów z geometrycznymi wzorami. Kilka płytek można wkomponować w obudowę wanny lub wnętrze kabiny, tak aby pasowały do podobnych dodatków w innych częściach łazienki.

Fajną aranżacją jest podświetlenie wnętrza kabiny lub jej krawędzi paskami ledowymi. Wydobędzie to fakturę i kolorystykę płytek, czy dekorów, z których zostały wykonane.

Zobacz również

Komentarze (0)