30 lip 2020

Meble dziecięce do pokoju chłopca - co kupić?

Wybór mebli do pokoiku dziecięcego jest niezmiernie ważny. To rodzice muszą zadbać o spokój i komfort swojego dziecka, zapewniając mu wygodne, ale i bezpieczne wyposażenie pokoju. Na szczęście w tej chwili można wprost przebierać w ofertach. Powstają zarówno meble dopasowane do najmłodszych, jak i te przeznaczone dla nieco starszych dzieci - nawet dla nastolatków. Rodzice z jednej strony więc cieszą się, że mogą wybrać dla dziecka takie mebelki i dekoracje, jakie najbardziej im się spodobają. Z drugiej strony jednak duży wybór sprawia, że mają dylemat - nie wiedzą co najlepiej kupić! W jaki sposób należy podejść do wyboru mebli dziecięcych? Wyjaśniamy!

Meble dziecięce - jakie najlepsze?

Meble dla pokoju dziecięcego dostępne są w wielu różnych wariantach. Można samodzielnie kompletować wszystkie meble, albo też zdecydować się na zakup całego zestawu. Wśród mebli do pokoiku dziecięcego nie może zabraknąć pojemnej szafy, która zmieści wszystkie zabawki i ciuszki - a każde dziecko ma ich bardzo dużo! Nie można też zapomnieć o wygodnym łóżku, w którym dziecko może wypocząć po intensywnym dniu zabawy i nauki. By miało gdzie odrabiać zadanie czy rysować trzeba postarać się o solidne biurko oraz krzesło. Warto także, by w pokoiku dziecięcym znalazła się komoda, ponieważ maluch może z niej sam korzystać. Komoda może też zostać ustawiona przy łóżku, pełniąc rolę stolika nocnego, o ile nie znajdzie się on wśród zakupionych mebli. Wielu rodziców poważnie się zastanawia nad wyborem mebli do pokoju dziecięcego. Chodzi o to, czy powinny one być bardziej dziecięce, bajkowe, czy też może bardziej uniwersalne. Nie da się ukryć, że maluch będzie bardziej zadowolony z mebli dopasowanych do jego wieku, jednak dzieci szybko dorastają i wkrótce rodzicom przyjdzie zmienić meble po raz kolejny - choćby nie nosiły jeszcze śladów użytkowania i mogły stać przez kolejne lata. Lepiej wybrać więc mebelki bezpieczne (między innymi bez ostrych rogów), ale pasujące tak do dziecka, jak i nastolatka. Dzięki temu będą mogły być użytkowane przez długi czas - będzie to zatem rzeczywiście zakup na lata!

Szukasz solidnych mebli do pokoju chłopca? Sprawdź więcej na https://dedekids.pl/products-categories/meble-dla-chlopca >>

Jakie meble dla chłopca?

Meble do pokoju dziecięcego muszą być solidne. Wszystko po to, żeby zapewniały dzieciom bezpieczeństwo w czasie użytkowania. Gdyby nie były solidne, mogłyby też szybko ulec jakimś uszkodzeniom. Lepiej nie decydować się na meble zbyt małe. Są dopasowane do wzrostu dzieci, jednak maluchy szybko rosną. Zbyt duże, obszerne meble również się nie sprawdzą, bo mogą przytłoczyć pokoik dziecięcy. Maluch nie będzie też mógł z nich korzystać, ponieważ jest zbyt mały. Pokoje dziecięce też zwykle nie są zbyt duże, więc obszerne meble nie sprawdzą się w nich. Najlepsze są te średniej wielkości, w których wiele rzeczy się zmieści, ale które jednocześnie będą dostosowane do wzrostu dziecka. Dostępne są również meble rosnące wraz z dzieckiem. Są one najbardziej uniwersalne i mogą służyć przez naprawdę długi czas. Jeśli zaś chodzi o łóżko, może być ono składane lub piętrowe - z miejscem na biurko poniżej. 

Zobacz również

Komentarze (0)