16 sty 2019

Meble barberskie – jakie wybrać?

Co to jest barber shop i czym zajmuje się barber? Jest to osoba, która podetnie i zajmie się pielęgnacją męskiej brody. Nie jest to wcale nowy zawód! Nasi dziadkowie mogą jeszcze pamiętać czasy, kiedy sami chodzili do golibrody, który zajmował się tym samym, czym w dzisiejszych czasach zajmuje się barber. Zakład barberski może mieć podobny wystrój do zakładu fryzjerskiego. Urządzając salon barberski bardzo ważną rzeczą są meble, które muszą spełniać określone funkcje.

Fotele i hokery barberskie

Do zakładu barberskiego przychodzą mężczyźni, którzy chcą podciąć brodę, wystylizować ją lub nawet pofarbować. W związku z tym trzeba takie miejsce wyposażyć w profesjonalny fotel barberski. Bardzo ważne jest, aby taki mebel posiadał funkcję regulacji wysokości. Każdy klient, który zechce skorzystać z usług profesjonalnego barbera, będzie innego wzrostu. Dlatego, aby lepiej obsłużyć osobę siedzącą, trzeba będzie zmieniać jego wysokość. Siedzisko fotela barberskiego powinno być wyprofilowane tak, aby odpowiadało naturalnej krzywiźnie kręgosłupa ludzkiego. Dzięki temu klienci będą czuć się komfortowo. Ułatwieniem dla barberów będzie też możliwość obracania takiego fotela.

W zakładzie barberskim nie tylko fotel dla klientów się liczy. Barberzy z reguły pracują wiele godzin na stojąco, dlatego warto zainwestować w taborety na kółkach ze specjalnym, wyprofilowanym siedziskiem. Takie taborety nazywają się hokerami. Przy ich zakupie warto także zwrócić uwagę na tworzywo z którego są wykonane kółka – nie powinny one brudzić i rysować powierzchni podłogi podczas przesuwania.

Wyposażenie salonu barberskiego

W zakładzie barberskim zobaczymy także całą gamę innych mebli i przyrządów. Przede wszystkim będą nam potrzebne dobrej jakości lustra oraz konsolety. Takie konsolety powinny być wyposażone w szufladki, które pozwolą nam utrzymać porządek przy stanowisku. Dzięki nim możemy pochować najpotrzebniejsze produkty i mieć do nich bardzo szybki i swobodny dostęp. W większości zakładów barberskich pracują także fryzjerzy, dlatego nie wolno zapominać o specjalnych myjniach, czyli dość dużych umywalkach, w których z powodzeniem umyjemy głowy naszych klientów.

Jak w każdym profesjonalnym zakładzie, także w salonie barberskim będą potrzebne meble do poczekalni i recepcji. Musimy pamiętać o tym, że poczekalnia jest pierwszym miejscem, do którego wejdzie klient, dlatego powinna stanowić swoistą wizytówkę salonu. Wszystkie meble, niezależnie od tego, czy są to fotele barberskie, hokery czy sofy do poczekalni, muszą być wykonane z dobrych jakościowo materiałów, które będą służyły nam przez wiele lat. Warto zwrócić także uwagę na spójność elementów wyposażenia. Nie powinny one być przypadkową układanką mebli, tylko przemyślaną całością, dzięki czemu wnętrze salonu barberskiego będzie miało swój niepowtarzalny klimat. Więcej na stronie barber.edu.pl

Zobacz również

Komentarze (0)