24 lip 2020

Wybieramy komfortowy fotel biurowy dla pracusiów – idealny do długotrwałego przebywania w pracy

Siedzący tryb życia to codzienność wielu osób – począwszy od programistów i grafików, po specjalistów ds. sprzedaży, a na dyrektorach i menadżerach skończywszy. Jeśli stoisz przed wyborem nowych foteli dla swojej załogi zobacz, jakie możliwości masz w tym zakresie.

Praca siedząca, choć niezbyt korzystna dla zdrowia, wydaje się tym, co w dzisiejszym świecie nieuniknione. Coraz więcej osób wykonuje pracę w sektorze usług, a nieodłącznym elementem ich codziennych czynności jest pisanie e-maili, składanie zamówień, odpowiadanie na pytania klientów zadawane na firmowych messengerach oraz ogólna praca z tekstem. Skoro więc większość z nas jest skazana na pracę z siedzącej perspektywy, dlaczego by nie zadbać o zdrowie kręgosłupa i postawić na takie meble, które nas w tym wesprą?

Fotel biurowy rehabilitacyjny – mebel niezastąpiony w czasie intensywnej pracy

Fotel rehabilitacyjny do długotrwałego przebywania, jak sama nazwa wskazuje, stanowi świetne rozwiązanie w przypadku osób, które ze względu na sytuację zawodową pracują więcej niż inni. Z myślą o potrzebach przedsiębiorców, studentów łączących pracę z nauką, ale również freelancerów powstał fotel Bejot, a konkretnie model DUAL DU 103. Miękka tapicerka, wygodny zagłówek i ergonomia siedziska gwarantują komfort pracy. Możliwość wyboru oparcia w jednym z dwóch kolorów – białym lub czarnym – pozwala lepiej dopasować wzornictwo do barw dominujących w danym wnętrzu. Oparcie będące hybrydą elementu tapicerowanego oraz panelu z tworzywa gwarantuje odpowiednie podparcie kręgosłupa. Regulacja podparcia lędźwiowego zmniejsza ryzyko bólów na tym odcinku. Fotel sprawdzi się w przypadku użytkowników, których masa ciała znajduje się w przedziale od 70 do 120 kg. Regulacja wysokości i kąta odchylenia oparcia, jak również głębokości siedziska i podparcia na odcinku lędźwiowym kręgosłupa pozwala na wielogodzinną pracę w komfortowych warunkach. Krzesło do nabycia w sklepie internetowym https://www.ergoexpert.pl/zdrowie/fotele-krzesla-i-taborety.

W zgodzie z ekologią – elementy pochodzące z recyklingu

We współczesnych biurach, zarówno tych firmowych, jak i domowych, pojawia się coraz więcej inspiracji nurtem eko. Nie zawsze jednak jego modną odmianą, lecz rozwiązaniami dążącymi do ograniczenia masowej produkcji oraz konsumpcji ponad miarę. Z myślą o planecie coraz więcej osób decyduje się na nabycie mebli pochodzących z recyklingu – albo stworzonych z odzyskanych surowców, albo odkupionych od innych osób lub na pchlich targach. Przy odrobinie wyczucia można stworzyć prawdziwe cuda designerskie, by uczynić miejsce pracy jedynym w swoim rodzaju. Sięganie po meble z recyklingu wpływa pozytywnie także na wizerunek całej firmy, czyniąc ją nowoczesną, podążającą z duchem czasu, a także myślącą w skali globalnej.

Świeżość i bliskość z naturą

W nowoczesnych biurach coraz więcej wagi przykłada się do tego, aby człowiek miał minimalny choćby kontakt z naturą. Wiecznie zielone ściany, wertykalne ogrody, kwietniki, rośliny doniczkowe, zioła – każdy z tych elementów ociepla atmosferę miejsca pracy i czyni go bardziej przytulnym.

Materiał partnera

Zobacz również

Komentarze (0)