25 mar 2021

Projektowanie wnętrz z myślą o zwierzętach domowych

Projektowanie wnętrz z myślą o zwierzętach domowych nie musi oznaczać bałaganu i chaosu. Aussies są znani z tego, że lubią towarzystwo zwierząt domowych, a my spędzamy teraz więcej czasu z naszymi futrzastymi, pierzastymi i rybimi przyjaciółmi niż kiedykolwiek wcześniej. Pokażemy Ci, jak projektowanie wnętrz dla zwierząt domowych może być eleganckie, wyrafinowane i zgodne z Twoją estetyką stylu.

Każdy człowiek i jego pies" to obecnie samowystarczalna izolacja dzięki COVID-19. W rzeczywistości poziom posiadania i adopcji zwierząt domowych gwałtownie wzrósł dzięki temu, że ludzie spędzają więcej czasu w domu. Oznacza to nagłą potrzebę zapewnienia w naszych domach odpowiednich warunków dla siebie i zwierząt, które kochamy.

Wielu klientów prosi nas, abyśmy uwzględnili ich zwierzęta podczas komponowania naszych projektów. I będzie to coraz bardziej powszechne. W rzeczywistości istnieją pewne niesamowite techniki, produkty i rozwiązania, które mogą pomóc Ci stworzyć piękną przestrzeń dla Ciebie i Twoich futrzanych dzieci, w której wszyscy mogą wygodnie współistnieć.

Przestrzeń i skala

Planowanie przestrzeni jest kluczem do bezproblemowego projektowania wnętrz z myślą o zwierzętach domowych. Zastanów się, jaki dostęp do domu chcą mieć Twoi futrzani przyjaciele. Czy jesteś typem domu "bez zwierząt na kanapie/łóżku"? A może bardziej zrelaksowany, jeśli chodzi o to, z kim się przytulasz w mroźną zimową noc? Tego rodzaju ograniczenia pomogą Ci odpowiednio zaprojektować przestrzeń. Na przykład, czy łóżko Twojego zwierzaka będzie częścią sypialni, ukryte w pralni, czy też musisz zintegrować je z częścią mieszkalną, tak aby było dla niego bezpieczne i przytulne, a dla Ciebie nie przeszkadzało - ani pod względem lokalizacji, ani stylu. 

Na szczęście istnieje wiele super stylowych legowisk dla zwierząt i pomysłów na projekty, które możesz wykorzystać do ponownego wykorzystania istniejących przestrzeni w domu. Jeśli masz klatkę schodową, świetną opcją jest przekształcenie obszaru pod schodami w strefę przyjazną dla zwierząt. Przestrzenie te są często małe, ciepłe i ciemne, co stanowi idealną kombinację do przytulania się. Widzieliśmy i stworzyliśmy kilka wspaniałych rozwiązań dla naszych klientów, w tym buduary pod schodami, a nawet przekształcenie szafek na pranie w urocze kocie kryjówki.

Ważne jest również, aby upewnić się, że wszelkie dodatki dla zwierząt w Twoim domu są zgodne ze skalą Twoich aranżacji mieszkalnych. Na przykład, jeśli masz małe mieszkanie, nie polecamy wielopiętrowego drapaka. Będzie on wyglądał nie na miejscu i przyćmi pozostałe meble, zamiast uzupełniać otoczenie lub wręcz w nim znikać.

Materiały są kluczowe

Odporne na plamy i wytrzymałe materiały są kluczowe, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz z myślą o zwierzętach domowych. Ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest zwierzak robiący kupkę na Twoim nowym orientalnym dywanie. Materiały, które są łatwe do czyszczenia, odporne na zadrapania i zapachy oraz odporne na plamy będą Twoim wybawieniem, jeśli i kiedy zdarzy się wypadek. (Jest to szczególnie ważne, jeśli próbujesz nauczyć szczeniaka lub kociaka korzystania z toalety)!

Jeśli chodzi o włókna naturalne, pomyśl o skórze, wysokiej jakości tkaninach lnianych i wełnie. Kluczem jest konstrukcja włókien - im ściślejsze włókna, tym większa odporność na plamy i zapachy. Jeśli wolisz materiały syntetyczne, nylon, olefina i akryl to również dobry wybór. Ale nasza najlepsza rada to upewnić się, że zainwestowałeś w środki ochronne, takie jak zabezpieczenie przed szorowaniem i użycie półbłyszczącej farby do ścian, aby przedłużyć żywotność miękkich mebli i zapewnić, że wszelkie brudne ślady są łatwo usuwane - chusteczki z mydłem cukrowym są do tego świetne! Dobrym pomysłem jest również wybór podłóg o twardej powierzchni (takich jak płytki lub deski podłogowe). Jeśli jednak chodzi o dywany i wykładziny, wybierz odcień podobny do tego, jaki ma Twój futrzany przyjaciel, aby nie było widać, że się zrzuca pomiędzy kolejnymi odkurzaniami. 

Wybór materiału jest również kluczowy, gdy myślisz o przechowywaniu - ponieważ akcesoria dla zwierząt często mają różne zapachy. Naturalne włókna są zawsze najlepsze - oddychają i nie gromadzą tak wielu nieprzyjemnych zapachów lub bakterii jak włókna syntetyczne. Powinieneś również rozważyć przedmioty, które są łatwe do czyszczenia, aby pomóc utrzymać robaki i zapachy na dystans.

Rozwiązania w zakresie przechowywania

Podobnie jak my, zwierzęta domowe mogą mieć wiele "rzeczy". Zabawki, jedzenie, smycze, przybory do pielęgnacji, te urocze małe kurtki, które noszą zimą - sprawdź tę zabawną gamę, którą Country Road właśnie wprowadziło na rynek... Pomiędzy niezbędnymi rzeczami, których potrzebujesz dla swojego zwierzaka, a dodatkami, które mamy tendencję do gromadzenia, przechowywanie jest kluczowe, gdy projektujesz z myślą o zwierzętach domowych. 

Organizując swoją przestrzeń musisz myśleć przede wszystkim o dwóch czynnikach: Funkcjonalności i stylu. Proste rozwiązania są często najlepsze. Pomyśl o haczykach w szafkach, aby przechowywać małe przedmioty, takie jak smycze, lub małe koszyki na te przypadkowe kawałki. Możesz nawet wydzielić w kuchni lub przedpokoju szufladę dla zwierząt, w której wszystko będzie schowane w schludny sposób. W przypadku przedmiotów, których Twój towarzysz potrzebuje częściej - takich jak zabawki - dobrym rozwiązaniem jest stylowy kosz lub pojemnik, który będzie współgrał z otaczającymi Cię meblami.

Karmienie i czas zabawy

Rozwiązania w zakresie karmienia i pojenia są tak różnorodne, jak nasi futrzani przyjaciele. Od suchej i mokrej karmy, przez niechlujne nasiona dla ptaków, po stały dostęp do świeżej wody pitnej. Nieporządne miski dla zwierząt na środku kuchni nie są jednak eleganckie i stylowe. Używanie przedmiotów w tych samych kolorach i o tej samej fakturze, co styl Twojego domu, jest kluczem do zapewnienia, że wtopią się one w przestrzeń.

Na szczęście na rynku jest wiele stylowych rozwiązań, które dopasują się do Twojego schematu kolorystycznego i wymagań. Udaj się do lokalnego sklepu zoologicznego, a nawet poszukaj fajnych i unikalnych wzorów na lokalnych targach rzemieślniczych. Jeśli Twój styl projektowania jest bardziej eklektyczny i vintage niż elegancki i minimalistyczny, sklepy internetowe są również świetną opcją. Kto wie, może znajdziesz tam nawet trochę starej porcelany, aby zapewnić swojemu futrzanemu przyjacielowi królewskie traktowanie. 

Jeśli chodzi o zabawki, ponownie, mieszanka jest Twoim przyjacielem. Wybierz kolory i tekstury, które pasują do Twojego stylu lub go uzupełniają. Jeśli masz kota i wolisz, aby Twoje meble były wolne od odcisków pazurów (pozdrawiam wszystkich), drapak jest absolutną koniecznością. Ale nie obawiaj się, te przedmioty przeszły długą drogę pod względem wzornictwa, więc możesz zaoferować kotkowi rozwiązanie do drapania, zachowując jednocześnie swoje poczucie stylu.

Czas na toaletę

Kuwety... Tu obowiązuje pierwsza zasada dotycząca nieruchomości: Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Nikt nie chce widzieć i wąchać zawartości kociej kuwety zaraz po wejściu do domu. Dlatego też, jeśli nie chcesz wrzucać kuwety do pralni lub łazienki nie odwiedzanej przez gości, na rynku jest kilka bardzo sprytnych "ukrytych kuwet". Dając kotkowi trochę prywatności, możesz również ukryć bałagan i nieprzyjemny zapach. 

Jeśli chodzi o psy, drzwi dla psów to dobry pomysł, aby Twój psi towarzysz mógł się załatwić, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba (z dala od świeżo zmopowanych desek podłogowych). Drzwiczki dla psów przeszły długą drogę od plastikowych klapek z przeszłości. Obecnie dostępne są stylowe opcje, które można łatwo wkomponować w każdy projekt domu lub estetykę stylu.

Kluczem do każdego projektu wnętrza z myślą o zwierzętach domowych jest połączenie funkcji ze stylem. Chcesz, aby element wtopił się w istniejącą paletę kolorów i układ, nie odrywając się od swojego głównego celu - zapewnienia komfortu i szczęścia Twojemu zwierzakowi.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne i że nadal będziesz cieszyć się wysoką jakością czasu spędzanego z Twoimi zwierzętami w domu. Więcej porad znajdziesz na https://kroptrade.pl/.

Zobacz również

Komentarze (0)