5 sie 2020

Jaką kupić lodówkę, by później nie żałować?

Jaką kupić lodówkę, by przez wiele lat dobrze się sprawowała i spełniała nasze oczekiwania? Na co zwrócić uwagę? I które urządzenia są godne zakupu? Sprawdzamy topowe modele Samsung!

Lodówka to obok piekarnika i kuchenki podstawowy sprzęt w każdej kuchni. Sprzęty te z reguły kupuje się co kilka, a nawet kilkanaście lat, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór, by później nie żałować. Więc jaką kupić lodówkę, skoro w sklepach jest tyle modeli? Przygotowaliśmy zestawienie, w którym sprawdzamy i porównujemy najpopularniejsze lodówki Samsung.

Numer 1: SpaceMax – duża pojemność, te same gabaryty

Jak wiadomo, lodówki nie są małymi sprzętami. Jeśli więc kuchnia ma niewielką powierzchnię, to pojawia się problem. Bo jaką lodówkę wybrać? Mała, bez zamrażalnika raczej nie wystarczy, szczególnie jeśli będziemy w niej przechowywać produkty dla kilku osób. Z kolei kupno dużej będzie wiązało się z mniejszą ilością szafek czy blatów. Seria SpaceMax to lodówki Samsung, w których zastosowano wysokowydajną izolację i cieńsze ścianki aniżeli w zwykłych urządzeniach. Dzięki temu pojemność zwiększa się nawet o 100 litrów, a gabaryty pozostają takie same. Do wyboru są różne modele – z wyświetlaczem zewnętrznym, wewnętrznym, a także z udogodnieniami takimi jak dystrybutor wody i lodu, automatyczna kostkarka czy technologią Cool Select+, która umożliwia zmianę zamrażalnika w lodówkę, gdy zachodzi taka potrzeba.

Numer 2: Dłużej świeże jedzenie dzięki Twin Cooling Plus

Marnowanie się jedzenia to jeden z poważniejszych problemów współczesnego świata. Każdego dnia ludzie wyrzucają tony żywności. Jaką lodówkę wybrać, by tego uniknąć? Samsung wypuścił na rynek serię Side by Side. Sprzęty wyposażone są w technologię Twin Cooling Plus, która sprawia, że żywność pozostaje dłużej świeża i soczysta. Wszystko dzięki optymalizacji temperatury oraz wilgotności w lodówce i zamrażarce. Dwa niezależne obiegi powietrza sprawiają, że zapachy się nie mieszają, co także jest częstym problemem. Można więc z powodzeniem rybę trzymać na półce nad/pod ciastem bez obaw, że przesiąknie ono jej wonią.

Numer 3: Lodówki Samsung dla miłośników nowych technologii

Lodówki Samsung z serii Family Hub to ukłon w stronę miłośników nowinek technologicznych i nowoczesnych rozwiązań w sprzętach codziennego użytku. Jeśli uwielbiasz wszelkiego rodzaju gadżety i zastanawiasz się, jaką kupić lodówkę, to takie urządzenie na pewno ci się spodoba. Sprzęt ten został bowiem wyposażony w multimedialny ekran i dostęp do internetu. Aplikacja SmartThings pozwala zarządzać nie tylko lodówką, ale i innymi urządzeniami Samsung, które znajdują się w domu – np. piekarnikiem bądź odkurzaczem. Wewnątrz lodówki znajdują się specjalne aparaty, które robią zdjęcia jej zawartości i przesyłają na smartfona, gdy tylko tego potrzebujemy. To świetne rozwiązanie, gdy jesteśmy na zakupach i nie pamiętamy, czego nam brakuje. Dzięki połączeniu z internetem na dość sporym wyświetlaczu umieszczonym na drzwiach można wyświetlać zdjęcia, oglądać filmy, serialne czy słuchać muzyki.

Zastanów się, czego oczekujesz

Jaką lodówkę kupić? Na pewno przed wizytą w sklepie konieczne jest określenie swoich potrzeb. Wówczas łatwiej będzie dokonać ostatecznego wyboru. Warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę i wygląda, ale też na to, czy nie pobiera zbyt dużo prądu. Wybór lodówki energooszczędnej wiąże się z dużo niższymi rachunkami za prąd. Należy pamiętać, że najmniej energii pobiera lodówka z oznaczeniem A+++, następnie A++, A+, B i C.

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

Komentarze (0)